Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Åsele Idrottsklubb
Ishockey startsida
2019-09-05 14:59

Hej

Här kommer planeringen för alla camper mm för distriktslagsverksamheten. Viktigt att Ni bokar in de datum som blir aktuella för Er. Sprid detta i Er förening så fort som möjligt.

 

U13 födda 2007
Iscamp                   5-6 okt         Vindeln lör/Boliden sön                     alla
Iscamp                   8-9 feb         Nordmaling lör /Norsjö sön              alla
Fyscamp                2 maj            Skellefteå lör                                         alla


U14 födda 2006
Iscamp                   12-13 okt     Nordmaling lör  / Burträsk sön        alla
Matchcamp           15 feb            Umeå lör (Nolia 2 hallar)                    alla

U15 födda 2005
Iscamp                   21 sept          Norsjö lör                                               alla
Matchcamp           14 dec           Umeå (Nolia) lör                                   alla
Matchutbyte        8 feb              Norsjö lör                                              40+4 Matchutbyte/N-botten/Å-land   21-22 mars                                                32+3
U16 födda 2004
Iscamp förslagsvis                     17 aug           Skellefteå                          30+4
Norrcupen                                  23-25 aug    Njurunda                          20+3
Fastställande TV-puck trupp efter Norrcupen inskickat senast 6 sept.
TV-puck kval                              6-9 sept        Östersund                         20+3
TV-puck                                      v 44             Dalarna                             20+3


TV-puck tjejer födda 04-06
Fyscamp                                      10 juni        Skellefteå                          alla
Iscamp                                         18 aug         Lycksele                            alla
Norrcupen                                  31 aug-1 sept  Ånge                               20+2
Fastställande TV-puck trupp efter Norrcupen inskickat senast 6 sept
Iscamp                                         7 sept           ort ej bestämt                  20+2
TV-puck kval                              20-22 sept   Västergötland                  20+2
TV-pucken                                  v44               Dalarna                             20+2

TV-puck tjejer födda 05-07
Iscamp födda                              14 dec           Lycksele lör                                            alla
Matchläger                                 8 feb             Clemensnäs                                           alla
Matchutbyte                              21-22 mars  Norrbotten


Bredd tjejer födda 05-10
Iscamp födda 04-09                  16 nov          Umeå lör (Nolia)             alla
Iscamp födda 05-10                  25 jan           Norsjö lör                         alla


U14 Team Lappland 06                                                                      
Iscamp                                         26 dec         Lycksele                            alla
Per Svartvadet Cup                   14-16 mars  Ö-vik                                  alla


U15 Team Lappland 05
Iscamp                               26 dec          Lycksele                             alla
Armecupen                       3-5 jan         Boden                                alla


U16 Team Lappland 04
DM-deltagande                                     dec                V-botten                           alla

Nyhetsarkiv
2019-09-05 14:59
 

Väder Åsele